Útěcha a naděje pro všechny

18. června 2018 v 11:07 | Soloween
Takže, jak se blíží prázdniny, tak se blíží i konec školního roku. To automaticky znamená maximální paniku, ohledně známek. Vidím to ve svým okolí u mladších kamarádů, a jelikož čirou náhodou studuju pedák, tak vím, jak takový učitelé přemýšlí. A jelikož je mi vás opravdu moc líto, chci vám poskytnout pár vět na uklidnění. Má to ale jedinou podmínku. Vy tomu musíte bezmězně věřit a uctívat to, jinak to fungovat nebude. :D Takže si uděláme takovou menší objednávku u Vesmíru pro všechny, ko šílí z konce školního roku.
Tak:
1) Učitel je taky jen člověk. (Ooo..neee, vážně?!!!)
2) Myslíte si, že vás chce nechat propadnout? Opravdu? Když chodíte do školy, testy píšete a tak. To byste se mu museli vysmívat na xichtu, nadávat mu a udělat něco pravdu hroznýho, aby vás nechal propadnout. Navíc první věc, kterou se učí učitel v teorii výchovy na vysoký je ta, že známky je relativní a student si z nějakýho čísla nic nedělá. Ta známka slouží jen pro rodiče, aby si nahonili ego, že jejich dítě je prostě číslo jedna. Takže vám tu čtyřku klidně dají, hlavně ať od vás mají pokoj a nemusejí se s tím blbcem vídat o prázdninách a nedejbože si tím kazit svoje volno. No to teda ne.
3) Dostanete kartáč. Určitě. Pokud to máte mezi 4-5, tak dostane za 4, z milosti samozřejmě, protože jí/jemu je vás líto. Ale ten kartáč dostanete tak jako tak, protože se cítí morálně za vás zodpovědný a cítí povinnost alespoň něco udělat. A pár sentimentálních keců, že doufá, že příště to bude lepší, tak je to nejmenší a s nejměnší námahou. Takže se tvařte dostatečně provinile, zlepšíte jim tím den a budete v suchu. :D
4) Co už jen dodat, možná to, že my učitelé nejsme zrůdy a dementi, je s námi řeč, tak za námi zkuste občas zajít, uhrát to přes city. My vás politujeme a dáme vám další šanci. Protože od toho tu jsme, dávat další šance. V životě už je nedostanete, ale tady je všechno ve škole jenom jako, takže těch šancí dostanete, kolik jen můžete.
5) Minimálně jednou v životě učitel svůj studovaný předmět nenáviděl. A pokud jde zrovna o matematiku, tak tu nenáviděl ze všeho nejvíc. Každý matikář má totiž denně cukačku to vzdát a jít radši pípat kuřata do Tesca. Věřtě mi, pár jich znám a jsou to nejzoualejší lidi na celý škole. Zato tělocvikáři, ty se jen kloužou po břiše v tělocvičně, takže tam to uhrajte na smysl pro humor.
6)Snad vám to pomohlo a pokud byste stáli ještě o nějakou morální podporu a radu o to, jak na vašeho učitele, určitě mi napiště dolů do komentářů, všekeré věci se budu snažit objasnit a povzbudit. :D

Tak přeju všem hodně štěstí, hodně těch vysvěných čtyřek a v září zase nashledanou. :D
PS- můj přítel taky dostane tu čtyřku z matiky a kartáč k tomu. :D vsaďte se, že jo :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Komentáře

1 Zlatice Zlatice | E-mail | Web | 18. června 2018 v 11:53 | Reagovat

Je to sice hodně let kdy jsem dělala závěrečné zkoušky, ale někdy snaha učitele žákovi pomoct nemusí vyjít. Po té co jsem odpověděla na všechny otázky a tím si řekla, mám, to z krku přišla ještě jedna která, narazila na okno v mé hlavě. Dodnes si pamatuji odpověď ale, tam se mi jen orosilo čelo. Bylo nás ve třídě víc, kteří jsme od stejné učitelky dostali podobné otázky. A týkalo se to jen těch, co měli mýt za jedna. Přišlo nám tehdy že, nám ty jedničky prostě nepřála. Po té co se za mnou zabouchly dveře školy, známky rychle vybledly a v životě toto hodnocení nemá žádnou váhu :-)

2 Lucka Lucka | Web | 18. června 2018 v 19:33 | Reagovat

Nesouhlasím, tohle se může lehko stát na základní škole, tam je to taková klasika, učitelé se skutečně starají a už ta čtyřka je na našem vysvědčení štve... Ale na střední jsem zažila dost jiný přístup, i když ještě pořád se našla nějaká ta výjimka, co potvrzovala pravidlo. A na VŠ? Tak tam je to už úplně jiný level a nikdo se o nikoho nestará, nezabývá se kartáčem a hrou na svědomí, ale klidně tam to efko plácne. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama