Konoha High School - Shin 2

5. ledna 2018 v 23:24 | Soloween |  Povídky Naruto(vícedílné)
Středa se zpočátku odehrávala klasicky, ráno zazvonil budík. Rutina, obléct se a do školy.Akorát jsem se snažila vypadat trošku líp, než obvykle. Chtěla jsem trošku upotat pozornost. Dneska mám konečně zase noviny a potom jsme se se Shinem domluvili opět na kreslení. Na chodbě opět jako vždycky odchytím Shikaru a jdeme spolu do třídy. Podá mi kelímek s ještě horkou čokoládou a ona do sebe láduje svoje první ranní kafe. Je fajn mít kamarádku, která ví, co máte ráda.
Když dojdeme do třídy, usadíme se vytahujeme domácí úkol z angličtiny. Měli jsme si vybrat jakéhokoliv anglicky píšícího spisovatele, který se nám nejvíce líbí a prezentovat ho před třídou. Vytáhnu si svůj vlastní výtisk knihy od Harper Lee a podívám se na Shikary úlovek. Na lavici před ní leží Odbarvená píča od Bukowskiho. Sotva zamaskuju výbuch smíchu. Shikara se potutelně usmívá. Je mi jasné, kdo jí tu knížku půjčil, podívám se za ní na Kankurovu lavici, očekávajíc něco podobného, ale najdu pouze knihu plnou vánočních pohádek, která má na titulní straně ilustraci Rudolfa. Tak tohle bude super hodina.
Když přijdou všichni do třídy a usadí se, Kakashi-sensei, který vyučuje angličtinu, je zde mimořádně včas a bez výmluvy. Rozhlédne se po třídě a zeptá se, jestli mají všichni své referáty. Přihlásí se akorát Naruto, který zapomněl. Pak nám oznámí, že si bude náhodně vyvolávat, ale stejně budeme všichni. Dnes vezme tři lidi, jednoho ze začátku abecedy, druhého z konce a třetího ze středu. Pokračovat bude prý zítra.
Jako prvního vyvolá od konce, konkrétně Gaaru. Ten má knihu Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Mám takový pocit, že si s Kankurem dali soutěž o to, kdo vykope něco trapnějšího. Ovšem, Gaara zvítězil. To, s jakou vášní a nadšením prezentoval knížku, kterou očividně neměl rád bylo k popukání, hlavně, když se ho Kakashi-sensei zeptal na jeho pocity z knihy. To mu Gaara sdělil, že nejvíce se mu líbila ta sexovací část. Kakashi-sensei si něco zapsal k sobě a poslal ho si sednout. Pak vyvolal člověka ze středu, což byla Sakura. Ta měla nějaký romantický román o mladé ženě, která cestovala časem do minulosti a hledá lásku, má to hrozně moc komplikací, dílů a hlavně je to cihla, že to kdybyste po někom hodili, tak ho zabijete. Kakashi-sensei jí v půlce utne, poděkuje jí za vyčerpávající přednášku a pošle jí sedět s nejlepší možnou známkou. Na dojmy z knihy se jí ani neptal. Nikdo to nechtěl vědět. A jako posledního vyvolá Shina. Ten přijde před tabuli s tenkou knihou, o které vím, že se mu líbí. Den předtím jsme se o ní totiž bavili, oba dva máme rádi podobný styl spisovatelů a tahle byla jedna z našich nejoblíbenějších. Byly to Jatka č. 5 od Kurta Vonneguta. Shino o ní dokázal mluvit hodně zajímavě, dokonce to nedopadlo jako loni, když jsme jí probírali v literatuře jako povinnou a Naruto si jí vybral s tím, že má málo stránek a pak prezentaci úplně zkonil. Nepochopil myšlenky a celé to udělal jako grotesku. Ovšem málokdo ze třídy si to o Shinově výstupu myslí také. Jediný, kdo ho poslouchá, je Temari a její parta hipíků, Shikamaru, Shikara a kluci za námi a Choji. Zbytek nevnímá nebo spí a nebo jako Hinata se rýpe ve svém nejnovějším iPhonu. Občas se divím, jak Neji a Hinata mohou být příbuzní. Zatímco Hinata skvěle reprezentuje svojí milionářskou rodinu, tak Neji věší plakáty, nejí maso a sám si šije oblečení. Až po rozhovoru s Hinatou jsem ale pochopila, že Neji to má něco jako vzpouru, protože jeho strýc po něm chce, aby nosil obleky, choval se na úrovni a když už se nenechá ostříhat, tak ať si ty vlasy alespoň sváže.
Tak či tak Shinův referát dopadl velmi dobře, všichni mu zatleskali a dostal stejnou známku jako Sakura, ale tentokrát ne z důvodu, aby už konečně byl umlčen.
Po této hodině následuje ještě pár dalších a pak jdeme se Shikarou na oběd. Kankuro a Gaara mají ještě tělocvik, jako všichni kluci, takže jdeme samy a můžeme si aspoň promluvit s ostatníma holkama. Kromě Karin, ta se naparuje o stůl dál. Hinata nás hned všechny pozve na večírek, který pořádá její otec u nich v sídle. Je to prý čistě společenská událost, takže to vyžaduje se podle toho obléknout, ale prý by nás všechny moc ráda měla u sebe a nešla tam sama s ostatníma snobama. Ona totiž Hinata narozdíl od svého otce byla úplně normální a v megalomanství si nelibovala. Jasně, nosila mnohem dražší věci od návrhářů, její iPhone byl o tři třídy výš, než ten můj (aneb otlučená šestka v rosegold provedení, dárek k Vánocům) ,ale nelibovala si v tom, prostě co jí otec koupil, to si vzala, poděkovala a šoupala nohama. Taky byla superkrásná, hlavně ty její nekonečně dlouhé černé vlasy, které si barvila s nádechem do modra, aby měla alespon maličkou vzpouru.
Sakura zvedla svůj mobil v chlupatém růžovém krytu a podívala se do kalendáře. Nic neměla, takže souhlasila. Postupně to po ní udělaly všechny dívky, takže se nám naskytla přehlídka toho, co o kom jeho kryt vypovídá.
Hinata se zaradovala, že jí v tom nenecháme, ještě nám oznámila přesný čas a také to, že Neji bude zvát kluky, protože chce strýčka opět jen naštvat. Shikaře tímto odpadla otázka, zda má zvát i Kankura a radši už vymýšlela, do čeho ho oblékne, aby vypadal slušně.
Po obědě ještě jdeme na hudebku, ve které nejvíce ze všech válí právě Hinata s Temari. TenTen je spíše sportovní typ, Sakura přes přírodní vědy, já přes kreslení, Shikara chemikářka a Ino...no..Ino je Ino. Umí dobře vařit a péct, takže vyniká v domácích pracích. A všimla jsem si, že dost často šourá okolo výtvarné třídy.
Hinata s Temari se ujmou mikrofonů a přdvedou nám úžasné duo Don't go breaking my heart, až je z toho Orochimaru-sensei úplně unešený a má skoro na krajíčku. My ostatní je doprovázíme na různé nástroje. Dokonce jim navrhne, že by mohly zazpívat na vánočním vystoupení.
Po hudebce se všichni odebírají do svých mnoha četných kroužků. Já si vezmu blok, tužku a přesouvám se za svůj počítač, abych mohla napat nový článek do školních novin. Tentokrát dostanu za téma skutečné problémy školní jídelny. Jak já tyhle témata nesnáším, ale během pár minut se mi podaří sepsat krátký fejeton o školní jídelně, který snad opět pobaví a nikoho neurazí. Kakashi-sensei, který vede noviny má moje fejetony rád, ačkoliv vždycky chce původně úvahu nebo článek, nakonec se spokojí s tím, co napíšu a ještě se mu to líbí.
Během psaní občas zvednu oči k protější učebně a skrze okna vidím, jak sedí biologikáři a zakreslují si nějaké brouky do sešitů. Zatímco Kiba to má opravdu odfláknuté a brouka vyřešil stylem kolečko, nožičky a hlavička, tak Shino si dává opravdu záležet. Zahledím se na to, jak kreslí, takže si ani nevšimnu, že Kiba zpozoruje, kterým směrem se můj pohled ubírá. Zjistím to až ve chvíli, kdy drkne do Shina, něco mu řekne a ukáže mým směrem. V tu chvíli mám napilno, abych narychlo předstírala, že si celou dobu čtu rychle něco chytnu a dělám, jakože zvedám oči až teď. Kiba vyprskne smíchy a i Shino se pousměje. Až ve chvíli, když se podívám, co držím mi dojde, čemu se smějí. Mám nějaký leták s legem, který se válel na stole, zřejmě ho tu zapomněl někdo z učitelů, kdo má děti a ještě ke všemu jsem leták držela vzhůru nohama. Radši jsem zabodla oči do stolu a po zbytek hodiny se snažila ovládnout, abych se už znovu nepodívala.
Když mi skončí noviny, hrabu se velmi pomalu a snažím se pořád nedívat. Sehnu se pod stůl, abych zkontrolovala v tašce, jestli mám všechno. Zrovna přepočítávám tužky, když v tom uslyším.
,,Hej, Karui, je tu ještě Shin nebo už odešla...?'' jeho měkký hlas mě vytrhne z jakékoliv činnosti. Bezva, teď to bude vypadat, že se tu schovávám. Naštěstí Karui je přesně ten typ kamarádky, která vás nikdy nepotopí.
,,Jo, jasně, ještě něco hledá v tašce,'' řekla mu a já si oddychla, že ani tentokrát mě nehodila přes palubu. Ale vzápětí dodá něco, čím si u mě veškeré body smaže.
,,Asi obnovuje parfém na vaše rande,'' a s touhle větou odejde. Já tu káču snad zabiju tužkou! Vyrachotím se zpod stolu, vezmu tašku, desky a co nejklidněji a s výrazem, jakože o jejich rozhovoru netuším, přijdu k Shinovi a dokonce se mi podaří zahrát i trošku překvapený výraz, že ho tu vidím na mě čekat.
,,Ahoj, takže...učebna výtvarky?'' zeptám se ho rovnou, protože po úvodu, jaký mi poskytla Karui se snažím uvést co nejlépe.
,,Ahoj. No...nevím, jak dlouho nás tu škola nechá...nevadilo by ti zase jít tam, jako minule?'' Achjo, on je tak roztomilej, když něco říká...
,,Proč by mělo..''

Cestou do čajovny jsme se bavili o dnešku, jak mu to šlo při biologii a on mě zase kupodivu překvapil tím, že se zeptal, o čem momentálně píšu. Taky mi řekl, že rád čte články, které mají smysl, a že moje práce zachraňuje školní noviny. Sice jsem si to nemyslela, ale i tak jsem mu poděkovala. V čajovně potkáme Temari, jak sedí se svojí partou u vodní dýmky a o něčem zarytě diskutují. Zachytíme jen kousek rozhovoru, jsou do něj tak zabraní, že si nás ani nevšimnou.
,,...počkej, jak nakázal, že se má chovat líp...'' vůbec netuším, o čem se to baví a srdečně je mi to jedno. To, co chci ze všeho nejvíc je teď poblíž mě a to mi stačí.
Usadíme se a Shino vyndá papír z minula. Chystám se mu nabídnout tužky, ale on mě zaskočí tím, že si vytáhne svoje.
,,Nechtěl jsem tě nějak zatěžovat nošením věcí nebo utrácením materiálu na moje pokusy..'' vysvětlí mi.
,,Ale mně to nevadí Shino, já ti ráda pomůžu..'' pousměju se.
,,Jsi hodná, ale nevím, jak dlouho ještě budu potřebovat pomoct, takže jsem si radši koupil svoje,'' na to se nedá nic namítnout proto změníme téma, zatímco on zachycuje mojí podobu na papír.

Po hodině a půl si konečně aspoň trošku postěžuje.
,,Nejde mi to. Je to těžší, než jsem si myslel...'' nakloním se k němu, ale on papír stáhne tak, že na něj nevidím.
,,No...poradila bych ti, kdybys mi to ukázal,'' odpovím mu pobaveně.
,,Nehci tě nijak urazit nebo tak..''
,,Neurazíš...um..jdeš na ten večírek u Hyuugů v pátek?'' vypadne ze mě.
,,Asi jo, Neji nás zval..proč, ty jdeš taky?''
,,Možná se tam objevím..'' snažím se být záhadná.
,,Byl bych rád, kdybys šla. Aspoň bych si měl s kým povídat,'' po tváři se mi rozleje blažený úsměv.
,,A co Kiba a ostatní kluci?''
,,Kiba je fajn, ale další rozhovor o tom, co dělá Tlapička v útulku a jak se má Bambulka bych už asi nedal..''
Vyprsknu smíchy. Doufám, že ta jména vybíral někdo jiný, než on.
Ješě nějakou dobu Shino kreslí, mlčky dělá jeden tah za druhým po papíře, než je se svým dílem zcela spokojen. Nebo alespoň mu přijde dostačující.
,,Lepší už to asi nebude...'' řekne mi smířlivě a posune ke mně kresbu, která mi naprosto vyrazí dech.
On nenakreslil obyčejný portrét jako já, ale něco jako momentku mně, jak se směju. Je to tak realistická kresba a zároveň má rysy skicy a určitou...snovost v sobě. Jako kdyby si někdo vylil srdce na papír. Ohromeně se na něj podívám.
,,To je...dokonalý...''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Komentáře

1 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 5. ledna 2018 v 23:42 | Reagovat

pekne vidiet aktivny anime blog :D

2 anime anime | Web | 5. ledna 2018 v 23:43 | Reagovat

ten toplist maš zle nastaveny, da sa to celkom lahko nastavit na googli niečo najdeš :)

3 Soloween Soloween | Web | 5. ledna 2018 v 23:52 | Reagovat

Já vím, ale nějak mi to nejde, protože ten odkaz mi antivirus nechce propustit a ani mi to nepřijde důležité. :) Návštěvnost mi počítají statistiky, takže to ani moc neřeším :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama