S.A.- Piknik

5. listopadu 2017 v 17:07 | Soloween |  Povídky Naruto(vícedílné)
Naplánované jsem to sice měl hezky, ale to by v tom něco nebylo, aby to vyšlo přesně tak, jak jsem chtěl. Došli jsme do lesa a posadili se na deku a začali vybalovat jídlo a pití. Vzal jsem krabici s bentem a jen tak jí položil mezi to ostatní. Tvářil jsem se jakoby nic, ale popravdě jsem je obě velmi bedlivě pozoroval. Shin se podívala na Shikaru, ale její výraz byl nečitelný. Zato Shikara se tvářila, že se každou chvíli sesype.
Začali jsme jíst a povídali si o misích. A taky Shin měla brzo oslavit 16té narozeniny, tak jsem se jí na to zeptal. Bohužel to ale měla být čistě soukromá oslava a spíše než oslava jen posezení s rodinou, prý že to nikdy nijak moc neslaví. Hlavou mi tak projede, jestli bych jí neměl pořídit nějaký dárek. Když otevřu to bento, tak Shin se zatváří neurčitě, zatímco Shikara úplně zbledne. Co se to tu děje?
,,Páni Shino...to je moc hezký...od koho to máš?'' zeptá se Shikara a je z jejího hlasu znát nervozita.
,,Nevím, našel jsem to přede dveřmi...myslím si, že to byl ale spíš nějaký hloupý vtip. Od Kiby nebo tak podobně...'' řeknu jí a ona jen ztěžka polkne. Podle její reakce usoudím, že mám pravdu a že za tím je pravděpodobně ona nebo rovnou oni oba dva. Shin nic neříká, jen tak neurčitě kouká do země. Vlastně do konce pikniku už nic moc neřekne ani nesní. Shikara mi řekne jen to, že brát to bento mezi ostatní byla škoda, že určitě mělo být jen pro mě. Trochu mě to zklame, doufal jsem, že to nebude další jejich hloupý vtip. I když to bento vypadá vážně dobře a je na něm vše, co mám rád.
Jakmile piknik skončí a vracíme se do vesnice, Shin se nám oběma omluví, že už musí jít, jestli se nezlobíme. Shikara se jí pokusí zastavit, ale Shin jí něco pošeptá. Pak jí nechá jít. Když odejde, Shikara se posadí na nejbližší lavičku a tváří se, jako kdyby se stalo něco hodně vážného.
,,Um...můžu ti nějak pomoct?'' zeptám se jí, i když se bojím, co odpoví.
,,Já ti ani nevím...celý jsem to podělala, je to moje chyba. Myslela jsem, že to udělá pár lidem radost, ale místo toho jsem naštvala nejlepší kamarádku...''
,,A co jsi udělala?'' zeptám se.
,,Sebrala něco, co chtěla, aby zůstalo tajemstvím a veřejně to ventilovala té osobě, u které chtěla nejméně, aby to věděla...''
,,Aha...to asi není dobré...ale Shin je hodná, určitě ti to odpustí, když se jí omluvíš..''
,,To já vím, já se spíš jen bojím, jestli jsem ji nepřipravila o to jediné, co má nejradši...''
,,A to je co?''
,,Jistá osoba..''
,,Ona má přítele?''
,,Ne! On o tom neví a pravděpodobně pokud se bude pořád takhle stydět, tak nikdy ani nebude...ale vím, že to oba dva cítí stejně a nebaví mě se koukat na to, jak se oba dva trápí tím, že chtějí toho druhého a jediná překážka je ta, že by jeden musel první oslovit...'' významně se na mě podívá.
,,A-aha...a o koho jde..?'' zeptám se tušící její odpověď.
,,Ty seš fakt natvrdlej!! Copak sis nikdy nevšimnul, jak se na tebe dívá? Proč myslíš, že je vždycky v tvojí přítomnosti najednou tak zticha? A proč Kiba si pořád ze všeho dělá prdel? Snaží se, i když trošku blbým způsobem, aby jste se dali dohromady..''
,,Ale...ona může mlčet jen proto, že se jí třeba nechce mluvit nebo tak..'' nemůžu uvěřit tomu, že právě řekla to, co řekla. Myslel jsem si, že Shin se líbí Neji jako všem holkám z jejich generace, ale asi očividně ne.
,,Ty jsi fakt pako Shino...prosímtě, to sis toho nikdy nevšimnul? Vážně ani trošku?''
,,Ne...myslel jsem, že se jí líbí Neji, jako všem holkám od vás..''
,,Prosímtš, Neji je sice hezkej, ale do nedávna měl ego o velikosti celý Země Ohně. Navíc každej u nás ví, že pokukuje po TenTen a je to tam vzájemný...'' odfrkne si Shikara.
,,Dobře...ale co mám dělat?'' zeptám se Shikary.
,,To se mě vážně ptáš? Já nikdy holky nebalila..''
,,Ne, ale chodíš s Kankurem, nějak jste se dohromady dát museli..''
,,To sice jo, ale to vyplynulo samo, navíc on byl v tu chvíli ten iniciativní. Holka to od kluka tak nějak čeká, že jí povede..''
,,Dobře, tak já to teda zkusím...si s ní o tom promluvit. Ale já sám, bez tvojí a Kibovi pomoci a už do toho nebudete zasahovat. Žádný blbý vtipy ani pokusy. Ani benta!'' dodám nakonec.
,,Jo k tomu bentu...to byla její práce, jen ti to nechtěla dát...tak jsem tomu trošku pomohla..'' zasměje se nervozně Shikara.
Nevěřícně povytáhnu obočí.
,,Ale neříkej nic Shin prosím..nech to tak, jak to je....nechci, aby věděla, že jsme se takhle bavili...prostě...jí prosím někdy sám oslov, to bude nejlepší...'' přikývnu, jakože chápu. Pak je chvíli ticho.
,,Ty Shino..?'' zeptá se Shikara.
,,Ano?''
,,Je pravda, že jednou, když se jí rozsypaly hřebíky si jí okukoval ...ehm...zadek?'' celý zčervenám, když mi tenhl zážitek připomene.
,,Za to vlastně může Kiba..'' snažím se ospravedlnit, ale to už se Shikara směje.
,,Jo, Shin mi říkala, dokonce se prý bála, že by jí vykoukly kalhotky,'' směje se nahlas.
,,No..vykoukly..'' zčervenám ještě víc. Shikara už sotva ovládá záchvat smíchu.
Achjo, to to zase jednou dopadlo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama