Říjen 2017

Konoha High School - Představení ročníku

6. října 2017 v 23:39 | Soloween |  Povídky Naruto(vícedílné)
Na Konožské střední škole byl maturitní ples na spadnutí. Chyběly už jen necelé dva týdny a přípravy vrcholily. Výzdoba sálu, kapela, ale také dívky řešily make-up a šaty a hlavně to, s kým půjdou. Všechny doposud kamarádské vztahy mezi dívkami a chlapci byly poněkud rozpačité, protože mnohdy to byly více, než z jedné strany něco víc a teď se čekalo, zda se vše konečně přehoupne. Někteří měli štěstí, že se svým protějškem dobře vycházeli a pozvat ho na ples nebyl trapas a vlastně to šlo docela lehce. Jiní už přítele nebo přítelkyni měli a tak nic nemuseli řešit. A poslední skupina byli ti, kteří se jen tiše oťukávali či se zbožnými pohledy míjeli na chodbách školy.
A zde přichází moment, kdy je dobré představit naši třídu maturantů. Inu, někdo si seděl na společenské pyramidě lépe, než jiní. Ti další tiše přežívali a někeří byli vyloženě outsideři.

Mezi oblíbenější studenty patřil Sasuke Uchiha a od něj dnes začneme. Sasuke byl hezký, oblíbený u dívek, ale žádná ho moc nikdy nezajímala. Bylo na škole jen pár těch, které mu odolaly, ale ani ty ho nepřitahovaly. Vlastně nikdo o něm moc neví, kromě toho, že má staršího bratra Itachiho, nedostižný vzor, vysokoškolák, který si našel dokonalou přítelkyni, který je čirou náhodou starší sestra jeho kamaráda. Sasuke většinu volného času tráví poflakováním se s klukama venku.
Další je Naruto Uzumaki, taky oblíbenec. Je poněkud živelnějšího charakteru a taky hlučnějšího. Je tajným idolem Hyuugy Hinaty, o čemž on vůbec neví, ale skoro všichni okolo ano. Často se stává terčem Nejiho kázání o nevhodných adepech na přítele pro jeho sestřenici, ale i tak Naruto dokáže skoro každého přimět vidě věci tak, jak je vidí on a být o něco větší optimista.
Sakura Haruno je jednou z oblíbených dívek na škole, ale neustále soupeří s Karin. Ona sama by si jí za rivalku nevybrala, chtěla se s ní přátelit, ale Karin rozhodla za ní. Její nejlepší kamarádkou je Ino a už odmala je Sakura zamilovaná do Sasukeho, který jí ale přehlíží, jako placaté hovno. Mezi její zájmy patří móda a nedá se o ní ani říct, že by byla špatná studentka. Jen je trochu naivní a svět si idealizuje, proto radši žije s hlavou v červené knihovně či nějakém románu s princem na bílém koni.
Yamanaka Ino je Sakuřina nejlepší kamarádka a také školní sexbomba. Vždycky má to, co nejvíc letí a každý ji chce pozvat zrovna na svojí párty. Navzdory tomu všemu není Ino namyšlená a občas ráda utíká se schovávat před davy obdivovatelů, ale i slídilů, kteří jí ani na chvíli nedají pokoj. Její nejčastější útočiště je třída vývarných umění, kde obzvlášť ráda pozoruje při práci jednoho mladíka od nich ze školy.

Sai je poněkud tichý žák, nijak nevyčnívá, radši si s sebou vždy nosí skicák a pořád si něco kreslí, než aby se s klukama dohadoval o hloupostech. Hrozně rád vytáčí Naruta nevhodnými poznámkami o jeho pohlavním orgánu a přivádí ho tím do rozpaků.
Shikamaru Nara je z dvojčat, společně s jeho sestrou navštěvují Konžskou sřední. Je spíš zapálený do hudby, takže většinu času ho člověk potká se sluchátkama na uších nebo někde tajně kouřit. Rád má také logické hry a paradoxně je jedním z nejchytřejších lidí v ročníku. Ale také nejlínější. Jeho nejlepší kamarád je Akimichi Chouji, jehož polohu ve třídš lze nejlépe odhadnout podle šustění pytlíků od svačiny. Více k němu snad není třeba říkat, protože náružovějšího jedlíka byste těžko hledali.
Oproti Shikamarovi jeho sestra Shikara poněkud vyčnívá. Jelikož má jako jedna z mála už přítele, tak se hlavně potlouká s jeho partou, což je čirou náhodou parta alternativních lidí. Od rockerů, přes punkery až po gothiky. Její přítel Kankuro a jeho mladší bratr Gaara jsou něco jako vůdčí bandy, kteří jsou postrach školy. Kdekdo ze šprtů se totiž bojí, že se stane terčem jejich posměchu. Jenže to by nebylo ono, kdyby se občas něco nestalo an střední, proto Kankuro s Gaarou občas někoho zmáčknou a občas někoho strčí do koše nebo spláchnou do záchodu, protože bez toho si střední pořádně neužijete. Shikara je spíše takový tichý pozorovatel. Jeden by se ptal, proč se tedy zahazuje s Kankurem, ona totiž není vůbec hloupá nebo tak, ale jednoduše se jí líbí a imponují jí jeho názory a rebelské chování. Takže radši se bude koukat na splachování nedrů do záchoda, než třeba docházet na Nejiho kurzy jógy.
Nehledě na to, že Kankuro měl i jiné přednosti, které zatím svěřila pouze své nejlepší kamarádce Shin. Ta z toho sice byla červená až na prdeli, ale co, kamarádka je šťastná, tak jí vyslechnu.
Shin je členem alternativní party spíše proto, že je v ní Shikara a je takový tichý stín a doprovod. Není nějaká gothička nebo tak, věšinu času jí člověk potká v odrbaných úzkých džínách doplněných tričkem nějaké kapely, o které v životě neslyšel, jak si pobrukuje jednu z jejich melodií. Shin chodila do novinářského kroužku, ačkoliv by to v partě nikomu kromě Shikary neřekla. Nebylo o proto, že by chtěla psát nebo tak. Sice jí to dávalo možnos svobodně vyjádřit názor a tak, ale radši přes sklo redakce pozrovala laboratoř naproti, kde měli každé úterý kroužek biologikáři, kam chodil Aburame Shino, její dlouho vyhlížený potencionální partner na ples. Zatím vše, co s ním měla byla platonické a pouze v jejích snech. Kromě pár trapných zažitků na chodbě, kdy několikrát zakopla o svoje špatně zavázané conversky letěla přímo k zemi. V tu chvíli se on ukázal ještě úžasnější, protože jí vždy ze země sebral.
Shino byl jedním ne přímo z outsiderů, ale spíše z lidí, které nikdo moc nevnímá a spíše jen jsou. střední proplují a vy si na ně vzpomenete až po letech, kdy listujete ročenkou a divíte se, co za typa to tam s vámi chodilo.
Oproti tomu Rock Lee byl v každé ročence skoro vyznamenán jako sportovec roku. Účast skoro ve všech olympiádách, až z toho jeho mentor Maito Gai ronil slzy a doufal, že to Lee jednou dotáhne na celosvětovou úroveň.
Hinata Hyuuga byla spíše proslavená svým brarancem, proto byla takovým stínem, který se přilepil na Sakuru a Ino a snažilaa se dosáhnout svého vlastního úspěchu a jména, ne jen být vždy po Nejim až ta druhá. Zatím ne moc úspěšně.
Temari byla sestrou Kankura a Gaary a byla také zároveň něco jako jejich hanbou. Tedy oni to tak brali. Přece by bylo normální, aby jejich sestra byla taky punkerka a trápila uhrovaté nerdy a ne byla bojovnicí za práva zvířat a zarytou vegetariánkou. No prostě na veřejnosti se s ní moc nechlubili.
Neji Hyuuga byl něco jako Temariin parťák v její činnosti, akorát on většinou jen lepil plakáty a tajně se zhulil, když se nedívala. Byl to totiž největší hipísák a alternativec na škole. Od homeopatie, přes jógu až po šití vlastního oblečení měl vše zmáknuté a rozhodně hodlal dál šířit svoje myšlení.
Jeho tichou obdivovatelkou byla TenTen, která se věnovala hlavně bojovým sportům a šermu. Ačkoliv vypadala na křehkou květinku, dokázala člověku pořádně natrhnout anus, že se až divil.
Kiba Inuzuka ve škole více nebyl, než byl, protože jí předem odsoudil za zbytečnu instituci a radši trávil čas v útulku mezi opuštěnými psi a ostaními zvířaty a pomáhal, jak se tam jen dalo. Zvířata mu holt byla milejší, než lidé.