S.A.- Trapné chvíle

16. září 2017 v 11:51 | Soloween |  Povídky Naruto(vícedílné)
Jelikož Shin nastoupila do akademie o rok dříve, tak jsme maturovali každý jinak. Dny v akademii byly poněkud jednotvárné a plné učení, ale to nebylo to hlavní, co mi dělalo hlavu. Tak nějak mi postupně začínaly chybět ty chvilky v lese a došlo mi, že jsem s ní chtěl trávit více času. Ale zatímco já se učil, tak ona plnila různé mise. Do maturity mi chybělo jen pár měsíců a pak jsem měl reálnou šanci ji dohnat. Zatímco jsem rozmýšlel o svém, tak Iruka-sensei vedl výklad, který očividně ne každého zajímal. Zatímco Shikamaru potichu spal, Naruto k tomu neměl daleko. Kiba nenápadně podával jídlo Akamarovi rovnou do tlamy a všechny dívky v místnosti se potichu pochichotávaly a dívaly se Sasukeho směrem. Naruto si toho všiml, protočil panenky a hodil po něm otráveným pohledem. Chápal jsem jeho pocity a byl jsem rád, že Sasuke Uchiha se nikdy nesetkal se Shin. Co kdyby totiž reagovala podobně?

O pár měsíců déle, když jsme odmaturovali, tak přišlo rozdělení do týmů. Mě přidělili spolu s Kibou Inuzukou a s Hinaou Hyuugou ke Kurenai-sensei. Když jsme se představili, měla Kurenai ještě nějakou práci, proto nás poprosila, jestli bychom na ní počkali a zatím se spolu seznámili lépe, protože v budoucnu budeme potřebovat znát jeden druhého co nejlépe, abychom dokázali dobře spolupracovat. A s tím zmizela.
,,Teda, to jsem to vyfasoval! S váma oběma asi není moc řeč, co?'' ozve se Kiba, protože nikdo jiný nezačal.
,,Mohl jsi být v jiném týmu, tak si nestěžuj,'' upozorním ho na skutečnost, která ho sice minula, ale byla pravděpodobná. Stejně jako on totiž bylo i několik jiných, kteří nedosahovali tak dobrých výsledků. Například Naruto.
,,No, to je fakt. Se Sasukem bych v týmu nechtěl být, nadutec jeden, všichni by mě pak přehlíželi,'' podotknul Kiba.
Hinata zatím stále mlčela, ale tvářila se nepřítomně.
,,Co ty Hinato, chtěla bys být se Sasukem v týmu? Já bych řekl, že ne. Za celé ty roky si mi přišla jediná normální holka, která po něm nevzdychala!'' řekne jí Kiba a Hinata se usměje.
,,Děkuji Kiba-kun,'' a při tom proti sobě tlačí oba ukazováky, jako kdyby hrála nějakou hru s prsty.
,,Ale prý to není zas tak hrozné. Minulá generace má ještě věšího Casanovu, celá třída holek, až na pár výjimek, se po něm otáčela. Přitom je to takový arogantní blbec...promiň, Hinato,'' Kiba se protáhne a sundá si Akamaru z hlavy.
,P-proč se mi omlouváš, Kiba-kun?'' zeptá se ho popleeně Hinata.
,,Protože nemyslím nikoho jiného, než tvého bratrance Nejiho, to on na sebe strhává pozornost a je mu to úplně jedno,'' vysvětlí jí Kiba.
To snad není možné, takže hned na úvod se dovím, že někdo další takový byl i se Shin ve třídě a že také byl středem pozornosti dívek. To to musí být všude stejně? Navíc jestli je z Hinatina klanu, tak je jasné, že schopnostmi se mu nevyrovnám. Hinatě možná, kdybych bojoval chytře a připravil ji o chakru včas, tak bych zvítězil, ale proti někomu, kdo má o rok více zkušeností? Neměl bych šanci. S tímto vědomím jsem snášel další měsíce, až do chunninské zkoušky.

Když si to tak vezmu, jakmile přešla chunninská zkouška, začal jsem Shin vídat mnohem častěji. Možná proto, že jediné tři týmy z jejich generace čekaly na zkoušku o rok déle, než ostatní. Byly to týmy Gai, Izumo a Kotetsu. Ale to, že jsem ji vídal častěji vedlo ke spoustě zážitků, kterými mě uváděla do rozpaků. Nejhorší byly ty, kdy byla poblíž její kamarádka Shikara. Ty většinou převyšovaly všechny ostatní. Například přímo na chunninské zkoušce, na závěrečných bojích, když jsme šli na tribunu se se mnou dala do řeči. Na tom by nebylo nic divného, dokonce jsem byl rád, že se nemusím bavit s Narutem. Ale ona se se mnou hodlala bavit i poté, co boje začaly a schválně si stoupla velmi blízko. Když potom přišla Shin, ukázala jí na úzkou mezeru mezi námi dvěma a řekla jí:
,,Pojď Shin-chan, sem se vejdeš!'' po téhle větě, kdy se většina lidí zadívala, kdo je tam tak hlučný, se všichni otočili na nás a Shin, která se tvářila, že by se nejraději ze vší té pozornosti propadla, nezbylo nic jiného, než o udělat. Na jednu stranu bylo příjemné být jí tak blízko. Na druhou mi přišlo, že pokaždé, když se o mě náhodou otřela, úplně zmrzla a mnou projelo příjemné chvění, ze kterého jsem měl husí kůži. Do toho navíc Shikara ani na chvíli nezavřela pusu.
A později, po boji s Kankurem mi Shin velmi velkoryse, když se nade mnou skláněla a zjišťovala můj stav, nabídla pohled na její podprsenku.
Dalším zážítkem, tentokrát bez Shikary, bylo to, když se opravovala vesnice po útoku. Každý jsme nějak pomáhali. Já, Kiba a Hinata jsme zrovna šli něco donést ohledně projektu nové budovy, kdyžv tom se Kiba zahleděl do postranní uličky a hvízdl.
,,Tyjo, nezdržíme se a nepokoukáme?'' podíval jsem se na své dva kolegy. Zatímco na Kibově tváři se rozprosřel doslova perverzní úsměv, tak Hinata zčervenala a něco si pro sebe zamumlala. Hned potom zabodla pohled do země. Otočil jsem se směrem, co Kiba a nevěděl, co z těch dvou reakcí si mám vybrat já. Na kolenou tam klečela dívka, vedle sebe krabici na hřebíky, které se jí očividně rozsypaly a snažila se je posbírat. Jak jsem poznal během chvíle, tak šlo o Shin. Nebylo by to tak hrozné, nebýt polohy, ve které se nacházela. Jak se snažila natáhnout pod bednu, pod kterou se hřebíky zakutálely...no řekněme, že ta pozice byla opravdu hodně vyzývavá. A čím více se natahovala, tím více se nám ukazoval lem jejích kalhotek. To už jsem cítím, že nabírám podobnou barvu, jako Hinata a v hlavě jsem se snažil zaplašit nejrůznější poředstavy, na které bych ani neměl myslet.
,,Hej, Shin-chan nechceš pomoct? Já jen, že ještě chvíli a Shinovi se asi uvaří mozek!'' křikne Kiba a já mám chuť ho namístě zatlouct. Shin se zmateně otočí a když zjistí, na co se díváme, celá se o překot snaží zvednout. Očima začne okamžitě pozorovat špičky svých prstů. Abych jí pomohl z trapné situace, zvednu bednu a Hinata s Kibou zbytek hřebíků sesbírají. Ona nám velmi tiše poděkuje a zmizí mezi domy.
,,Ty kreténe,'' ulevím si Kibovým směrem.
,,Co? Neviděl si, že byla ráda?'' po téhle poznámce jednu schytal.

Zdálo by se říc, že Kiba a Shikara byly chodíci pohromy, ale ono si kolikrát vystačily okolnosti samy. Například na obědě, kde jsme byli všichni a Shin se přes stůl chtěla naklonit pro sůl. Jelikož jsem seděl přímo naproti, měl jsem asi nejlepší výhled ze všech. To Kiba hned stihl okomentovat velmi nahlas slovy: Pozor Shin-chan, jestli se ještě víc nahneš, tak ti tam Shino asi spadne!'' Když odešel na záchod, tak jsem mu osolil polévku o půl slánky víc. Zachytil jsem pak Shinin pohled, kterým mi naznačila, abych ještě trochu přidal. Pak se na mě hezky pousmála. Nevydržel jsem to a musel jsem taky.

Další byla, když jsme trénovali a o pár metrů dál jsem zaslechli křik. Běželi jsme všichni tím směrem zjistit, co se stalo a uviděli jsme Shikaru, která sedí na kameni a smíchy se popadá za břicho. Oproti tomu tam Shin stála v ohořelém oblečení a něco jí říkala. Přes Shikařin smích jsem postřehl jen málo.
,,Já....ti říkala....že ....hořet! Kdybys mě občas....., tak bys věděla.....ostudu..nikdo....nevidí....hlavně....'' Pak se shikara zadívala naším směrem a dostala ještě větší záchvat smíchu.
,,Ale on tě vidí!!'' a ukázala naším směrem. Shin se otočila a bylo zřetené, že i pod těmi sazemi se červená. Na ní samotné toho moc nezbylo, měla z kalhot něco na způsob kraťasů a tričko jí dosahovalo sotva pod prsa. Cítil jsem, že mi z nosu něco teče. Rychle jsem to utřel do rukávu. To už se ale Shikara vzpmatovala a využila opět situace.
,,Tak co pánové, který z vám bude gentleman a zachrání dámu v nesnázích? Myslím, že nějaká bunda byla stačila,'' pospíší si rychle a Kiba se začne smát, protože pochopí, že v ní našel spojence. Proboha, jestli se tihle dva dají dohromady...

Podobných drobných i větších příhod mám za ta léta spoustu. Jakmile u toho vždy byli Shikara nebo Kiba, tak z toho dovedli udělat takový cirkus, že se Kibovi už nestíhaly hojit modřiny. Ale očividně mu to za to stálo. Poslední kralující příhoda se stala v letech, kdy Naruto odešel z vesnice po našich druhých chunninských zkouškách, které jsme už všichni splnili. Oslavovali jsem to zahradách bývalé akademie večer, s našimi senseii, jako věčírek na počest toho, že jako naši vedoucí týmu uspěli a jednou můžeme sami pokračovat jako Jounini. Bylo tam hodně jídla, pití a hlavně příležitostí pro Kibu i Shikaru. Naštěstí se nedali dohromady, Shikara začala chodit s Kankurem z písečné, ale to jim nebránilo v tom, že jakmile se naskyla příležitost, tak mě nebo Shin trochu potrápili.
Zrovna jsme s Kibou řešili poslední misi, když Shikara přišla k nám a zeptala se, jestli se účastníme jedné hry, kterou organizují senseiové. Když je to takhle,nemůže to být nic hrozného, pomyslel jsem si, ale zarazilo mě, jak si Shikara a Kiba vyměnili potměšilé pohledy. Odvedly nás někam dozadu na zahradu, kde už byly shromážděné ostatní týmy. Všichni seděli na zemi v kroužku a mezi nimi ležela na desce flaška. Ne...jen to ne. Rozhlédl jsem se a byli tam úplně všichni. Zaklel jsem a posadil se také, teď už nemůžu zpět.
,,Je to pravda nebo výzva, klasicky. Točí se dvakrát, první otočení je pro toho, kdo bude plnit zadný úkol nebo odpovídat a druhé zatočení pto tázajícího. Nějaké otázky?'' zeptala se Shikara. Kiba se hned přihlásil.
,,Jsou i fanty?'' hodně dívek se začervenalo, ale Ino ho sundala jedním úderem k zemi a velmi rázně mu vysvětlila, že ona se tu pro pobavení nějakého úchyla svlékat nebude. Úlevou jsem si oddychl. Shikara roztočila flašku a začaly nejhorší tři hodiny mého života.
Po dvou hodinách padlo už několik trapných otázek a výzev. Třeba když měl Lee Nejimu hladit vlasy a pak uplést cop, Ino měla vyjmenovat pořadník nejhezčích chlapců z vesnice, TenTen říct nejtrapnější zážitek či Shin držet Leea minutu za ruku. To už jsem trošku drolil trávu mezi prsty. Kiba si toho asi všiml a koukem oka jsem zachytil jeho pohled.
,,Já tě varuju,'' zašeptal jsem mu. Na to konto on se zazubil a zaočil flaškou, která nejdříve ukázala na mě. Málem vyskočil z místa, jak vyjekl. Poté otočil a ukázalo to na něj. Viděl jsem, jak se po jeho obličeji rozlévá blažený výraz. Co to proboha zase bude.....
,,Takže, Shino, pravda nebo výzva?'' bylo to skoro, jako kdyby se mě zeptal ''Přiznáš se teď nebo až za chvíli?''
Veřejné doznání se mi nelíbilo, ale úkol o nic víc. Jenže je šance, že když to bude něco moc, Ino ze soucitu ho zase udeří a budu mít klid.
,,Výzva, řekl jsem a připadal jsem si, jako kdybych si podepisoval vlastní rozsudek sám.
,,Noo..to je jednoduchý potom! Se zavázanýma očima půjdeš k řadě dívek a podle dotyku je budeš poznávat!''
,,Tak z toho mě vynech, nenechám se ochmatávat!'' urazila se Ino. Ostatní dívky se na mě dívaly se soucitem, jen Shikara měla na tváři ďábelský úsměv.
,,My se Shin do toho jdeme!!'' v duchu jsem si říkal, jaká smrt asi bude nejhorší. Zatímco se k nim přidala Hinata a nakonec i Sakura a TenTen, Ino své původní rozhodnutí změnila. Kiba mi nadšeně zavázal oči a vedl mě k řadě dívek. Řekl mi, že mě bude navigovat, abych se opravdu dotkl jen rysů v obličeji a nijak jinak. První dívka byla Hinata. Poznal jsem to podle vlasů hned. Druhá byla Ino, opět jsem to pzonal podle vlasů. Kiba si zamručel, že když stojí v řadě, je to moc jednoduché, proto je rozestavil znovu a do kruhu. Třetí dívka se pořád chichotala. Ani jsem se jí nedotkl a poznal jsem, že to je Shikara. Kiba mě ale nevedl hned k té další vedle, ale přes celý kruh. Dotkl jsem se vlasů a oznámil mu, že to je opět Hintata. On že ano a vedl mě zase úplně pryč. Nasměroval mi ruce a řekl mi, že tahle není tak vysoká. Přišlo mi, že si ze mě utahuje a na poslední chvíli jsem mu ruce vyškubl. Otřel jsem se jimi o něco měkkého. Zatvářil jsem se zmateně a zvedl ruce tam, kde to bylo. A pak je zase hodně rychle strhl zpět, ale to už se smáli všichni kolem. Tedy kromě oné dívky. Děkoval jsem, že to není Ino, protože to už bych poznal. Strhl jsem si šátek a zjistil jsem, čích prsou jsem se to omylem dotkl. Přede mnou stála v rozpacích Shin. Chvíli na mě ublíženě hleděla a pak se otočila a utekla pryč. Než jsem stihl cokoliv říct, byla pryč. Shikara se okamžitě rozběhla za ní.
,,Ty kreténe jeden!'' uslyšel Kiba ve chvíli, když jsem se po něm ohnal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama