15 - Nico

28. června 2017 v 18:50 |  Povídky Percy Jackson (vícedílné)
Pozor pozor! Byli jsme zvyklí na střídání dílů, ale teďkon bude Nico podruhé za sebou. Pak už to bude zase normální. :D A je to forma povídky, kde se prolíná s písničkou. Viděla jsem to na Konoze a hrozně se mi to líbilo! :) Jinak je to psínička od Gio Navas - Child of Death, teda kromě poslední věty, tu jsem si připsala sama.


Se Selene jsme si ještě povídali o hudbě, než dopila čokoládu a trochu jí uschly vlasy. Divný je, že si ten cop nikdy nerozplétá. Pak se mi omluvila, že už radši půjde, než jí někdo bude shánět. Oblečení mi prý vypere a pak donese. Měl jsem takové nutkání jí říct, že to prát nemusí. Tomu se zasmála a řekla, že teda mikinu nechá nevypranou, ale o zbytek se postará. Jen co odešla, tak bylo ve srubu hned o něco víc tmavo. Natáhnul jsem se a do večera jsem nehodlal kromě oběda vylézt.

Když se začalo šeřit, tak už dávno přestalo pršet a dokonce i na chvíli vylezlo slunce. No, to je dost Apollóne! Došel jsem si na večeři a pak se všichni táborníci začali hromadit u ohně. Napichovali si marshmallow na klacky a opékaly je nad ohněm. Rozhlédl jsem se, všichni tu ještě nebyli, trousili se postupně. Ostatně, jako vždycky.
Když se už všichni sešli, přišli i Apollónovci s kytarou. Nejdřív ji Selene ladila a pak poklepala Willovi na rameno. Ten se na ní podíval. Z pohybu jeho rtů jsem vyčetl slovo už a ona jen přikývla. Will si nahlas odkašlal a stoupl si.
,,Ehm ehm, vážení. Jak všichni víme, moje malá sestřička se nedávno vrátila z výpravy. A jako každý správny Apollónovec o tom složila píseň. Tedy tak to aspoň otec vyžaduje. Prosím o pozornost a ticho, právě uslyšíte něco nevídaného. Ozval se vlažný potlesk a Selene se usmála. Její prsty zlehka přejely přes struny u kytary.

The Mist hides what we know is true, but only what it chooses to.
(Mlha skrývá co pravdou je, ale jenom to co si vybere)

Tu tesknou melodii jsem poznal okamžitě. Byla to přesně ta, kterou hrála tehdy na cestě ve stodole. Konečečně jí dodělala.

It says my hands are smeared with blood, child of Death must be the one.
(Říká že mé ruce jsou umazané od krve, to musí být dítě smrti)

Nepatrně sebou cuknu. Co...?

To cloud the world with his despair, to suck the spirit from the air.
(Zastínil svět svým zoufalstvím, vysál duši vzduchu)

Selene..., pomyslím si.

Child of Death, I walk alone. (Dítě smrti, kráčím osamotě)
I've lost all that I once called home.( Ztratil jsem vše, co jsem jednou zval domovem)

Myslí mi prolétne vzpomínka na Biancu...

Screaming - but the world is deaf. Pleading - I have nothing left. ( Křičím, ale svět je hluchý. Prosím, nemám co ztratit)
Crying - for who's in their sight. Dying - because they are right. (Pláču,z jejich pohledů. Umírám, protože mají pravdu)
I feel alone and so afraid, I hear demons calling my name. (Cítím se sám a bojím se, slyším démony jak volají mé jméno)

Tisíce obrazů mi prolétává hlavou. Pohledy ostatních, když zjistili, kdo je můj otec. To, jak mě sedmička přijala mezi sebe. Reynino přátelství. Její pohled, když jsem zabil jednoho jejich táborníka. Cestování stíny, vzpomínky na matku..

There's something wrong with you, they scream. They aren't so far off, it seems. (Něco je s tebou špatně, křičí. Zdá se, že se tolik nepletou)
My heart is twisted, heavy, wrong. it's like it knows I don't belong. (Mé srdce je zvrácené, těžké a špatné. Je to jako kdyby vědělo, že sem nepatřím.)
The world is big, lovely to be, and yet is no place for me. (Svět je velký, skvělý k žití, ale přesto tu pro mě není místo k bytí.)
Všichni táborníci zaujatě pozorují a poslouchají. Kromě praskání ohně a Selenina hlasu není slyšet nic jiného. Jednomu klukovi dokonce na klacku zčernal marshmallow. Bylo to jako kdyby chtěli slyšet ještě víc. A já taky masochisticky poslouchal o svém životě dál.

Falling - into what they think. Calling - death to watch me sink. (Padám, do toho co si myslí. Volám, smrt aby mě viděla se topit.)
Tell me, how to numb my heart. Take me, I'm falling apart. ( řekni mi, jak otupit své srdce. Drž mě, padám pryč.)
Now the world is dark and cruel, it's not the game I thought it was. (Teď je svět temný a krutý, není to hra, jak jsem si myslel.)
You can't star over, when you lose, you pay the price - everyone does. (Nemůžeš začít znovu, když prohraješ. Zaplatíš cenu, jako každý)
Všiml jsem si, že zatímco zpívá, něco se jí leskne v očích. Po tváři jí pomalu stékala slza. Rozhlédl jsem se po ostatních tábornících, jestli si toho všiml ještě někdo, ale i u nich převládaly emoce. Mnohým se leskly slzy v očích nebo už rovnou stékaly po tvářích a ani se je nesnažili zadržet. Stáhlo se mi hrdlo, ale potlačil jsem to. Nemohl jsem stále uvěřit tomu, že Selene o mě složila píseň...

How did everything go wrong? Why do I no longer belong? (Jak se vše takhle pokazilo? Proč už nejsem součástí?')
Tell my, how to numb my heart. If not, I'll surely fall apart. (Řekni mi, jak otupit své srdce. Pokud ne, určitě se rozpadnu.)
Child of Death, count his last breath. Child of Death, I walk alone. (Dítě smrti, počítám svůj poslední dech. Dítě smrti, kráčím sám.)
So when you realize, that you are not alone...? (Tak kdy ti dojde, že nejsi sám?)
Poté co dozpívala se rozhostilo ticho. Nikdo ani necekl, jen občas se ozvaly něčí vzlyky.
Ruce se mi třásly potlačovanými emocemi. Nikdo nevěděl, kam s očima. Situaci se rozhodl vyřešit Cheirón.
,,Začíná se ochlazovat. Myslím, že pr odnešek to rozpustíme. Dobrou noc, mládeži.''
Táborníci se začali trousit pryč.
,,Nico...mohl bys se mnou?'' zastavil mě, než jsem stihl odejít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

Ano 93.3% (14)
Ne 6.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama