Apollónův pád

18. dubna 2017 v 20:21 | Soloween |  Recenze
To si tak jednou jdu okolo knihkupectí s úmyslem si rozhodně nic nekoupit. Jenomže sotva se přesunu k poličce s fantasy literaturou, zřím TO. Ne, nemyslím TO od Stephena Kinga, ale TO od Ricka Riordana! Jeho novou knížku Apollónův pád. S velkým sebezapřením a po dlouhém vnitřním souboji (tedy tak, že jsem během dvou minut knížku sebrala z poličky a už jí vesele nesla k pokladně) jsem si jí nakonec pořídila do svých řad.
A rozhodně toho nelituji! Všichni Riordanovci, kteří jste ještě nezačali číst, pozor! Upusťte smutku od skončení série o Bozích Olympu a doplačte nad ztraceným Leem Valdezem. Všichni se k nám opět znovu vrací v téhle nové skvostné knize, která je doslova nabitá typickým Riordanovským vtipem. A že je tedy o co stát.
Hlavní postavou je, jak je znát podle názvu, je Apollón, který se ocitl v těle smrtelníka, ale to mu rozhodně neubralo na sebevědomí a vtipu, protože jeho zamyšlení a úvahám se musíte smát od konce až do začátku. Teda, naopak. Dalším milým překvapením je to, že Riordan upustil od er formy a celé to píše v ich. A také máme další nahlédnutí do zákulisí páru Nico a Will, v což někteří z nás ani nedoufali. To jsem oplakala, tedy jako pokaždé, když narazím na to, že Nico je gay.
Takže i když nás Riordan pokaždé donutí si myslet, že už vytáhnul všechny příšery z hlubin Tartaru a bůhví odkud ještě, opět nám ukáže, že toho má v rukávu ještě dost. Nejvíce si vaše srdce asi získá malý karpoi Broskvík, který je nedílnou součástí druhé hlavní postavy Meg, která je opravdu....svá. Víc, než Apollón. No, nebudu dál spoilovat a nechám vás, abyste si na tuhle nádheru udělali názor sami, ale rozhodně vám můžu říct, že nelituju žádné stránky a spíš mě bude mrzet to čekání na další díly. Achjo, pomalu píšící spisovatelé jsou peklo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

Ano 93.3% (14)
Ne 6.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama