7 - Selene

27. dubna 2017 v 21:30 | Soloween |  Povídky Percy Jackson (vícedílné)
Tennessee - nikdy nevíš, kdy se tam vrátíš. A ačkoliv m potěšila myšlenka, že opět uvidím svůj stát, rozesmutnilo mě, že už tam nebude mamka. S Nicem jsme se shodli, že půjeme přes Pennsylvanii, Ohio a Kentucky. Žádné cestování stíny, pokud to nebude nutné. Má okolo sebe pak vždycky takovou temnou auru. Rozloučili jsme se s Hazel a ostatními a vydali se na cestu. Ethan vzrušeně poskakovat a žvýkal plechovku, už se těšil, až nakope pár nestvůr. Ale pravděpodobně při první příležitosti zase zaleze do keře, jako posledně. Na výpravách je nový, takže si ještě neprošel mnoha boji.
První noc jsme se utábořili v lese. Pro tyto účely jsme si našli nějakou jeskyni. Poblíž byli nymfy, takže nám to přišlo jako příhodné místo. Okamžitě začaly flirtovat s Ethanem, takže jsme ho nechali, ať si taky užije. Další den jsme opět vyrazili na cestu. Dorazili jsme do místního města a rozhodli se, že pojedeme kousek vlakem. Byl to rychlejší, než přecházet celé státy pěšky. Takže Pennsylvánii jsme si užili v pohodlí vlaku. Aby nám byla zpříjemněna cesta, měli ze malou televizi, na které promítali filmy a pohádky z nabídky. Po chvilce hledání jsem zvolila Hercula od Disneyho. Poněku ironické, ale ono to úplně svádělo. A na nový film s Tristanem McLeanem jsem se chtěla podívat jen s holkama, protože Ethan by pořád remcal.
V první chvíli, co se v pohádce objevil Hádes jsem vyprskla smíchy. Nico našpulil pusu a zdál se trochu uražený.
Vrátil mi o asi o minutu déle, kdy přes obrazovku přecupital příšerný bůh s věncem na hlavě jako socha svobody. To byl zase můj táta. Řekl, že ta arogantní vizáž docela sedí. Nevyvracela jsem mu to, měl pravdu. Tak jsem se ho zeptala, jestli jeho táta má zhasínací paruku z modrých plamenů. Chvíli se chtěl tvářit zaraženě, protože posmívat se božskému otci není jen tak, ale pak to vzdal a té představě se se mnou zasmál.
,,Ne, opravdu nemá. A šedivej taky není.''
,,Já tátu jako boha neviděla, jen v podobě člověka a to ještě zběžně, bez možnosti si popovídat, protože jsem většinu času trávila s Rachel.'' Vzpomenu si na Rachel a Jenny, dvě nejlepší kamarádky, které jsem nechala v táboře. Jenny je dcera Afrodíty a s klukama to opravdu umí. Při vzpomínce na ní si uvědomím, že její sestra Drew přebrala Nicovi Willa, takže o ní radši nemluvím.
,,Víš, že si s tvým tátou vůbec nejsi podobná?''
,,No, ty se svým taky ne, pokud bereš tuhle disneyovskou podobu.'' Ethan v pozadí pohoršeně mlaská nad ztvárněním Cheiróna, vždyť je to kentaur a ne satyr a okusuje zavazadlový prostor.
Při scénách Hercula a Megary se cítím trochu nesvá, obzvlášť proto, že vedle mě sedí Nico. Když Meg zpívá o tom, že nepřizná své city, podívám se na něj, ale tváří se naprosto neprostupně a nic není poznat. Na co asi myslí?
Cesta nám ubíhá a film se chýlí ke konci. Hercules zachrání Meg a políbí se, klasický happy end. Ethan brblá o tom, že by se ta pohádka měla předělat, aby odpovídala skutečnosti a Nico neříká nic.
,,Chcete další film? Ještě nám zbývá hodina,'' zeptám se kluků.
Ethan odvětí že ne, že se radši vyspí, protože ho ty nymfy utahaly a ať ho pak prý vzbudíme. Nepřítomně se přistihnu, že si pobrukuju I won't say I'm in love z filmu.
,,Promiń, je to chytlavý.''
,,V pohodě....asi i nějaký film vyberu...'' Po chvíli přehrabování se v databázi si Nico zvolí nějaký starý film, který se jmenuje Moucha. Je to horor z konce padesátých let. Sice to není Nicova doba, ale očividně je mu to něčím blízké. Shlédneme celý film, kdy konec je asi nejhorší. Moucha s lidskou hlavou - viděla jsem toho už hodně, ale tohle je moc i na mě.
,,Teda Nico...takovéhle filmy se ti líbí?''
,,Ani ne, ale zajímalo mě, co vycházelo za filmy v době, když jsem byl v hotelu Lotus.''
,,Aha...''
Chvíli oba mlčíme, když on se pak ozve.
,,Selene?''
,,Ano?''
,,Víš, že bohyně luny se jmenuje stejně, jako ty?''
,,Mmm...vím. Ale jméno mi vybíral prý otec, takže matka za to nenesla žádnou vinu. Navíc bohyni to prý lichotilo, požehnala mi i....takovou drobností.''
Než se stačí zeptat Nico, o co jde, vyruší nás průvodčí tím, že můžeme pokračovat i přes Ohio až do hlavního města. Příjde nám to divné, že nechce žádné peníze, tak se ho na to zeptáme. On se jen tajuplně usměje a posune si čepice na hlavě. Teprve až teď si všimneme toho, že má jen jedno oko. Jakoby se závoj mlhy rozplynul a on na soběrozerval oblečení, až na něm zbylo jen to jeho původní. Kyklop! Jak jsme mohli takhle zaspat! Ehtan zamečí a zmateně pobíhá po kupé. Nico už vytahuje svůj meč ze styxské oceli a vrhá se na nestvůru. Já mezitím nasazuji šíp do tětivy. Kyklop Nica odrazí a ten spadne na zem. Meč zařinčí u mých nohou. Mezitím Ethan vytáhne píšťalu a začne hrát nějakou příšernou melodii, kvůli níž si musí kyklop zacpat uši. Využiju šance, stejně jako Nico. Jeho meč protne kyklopa ve stejnou chvíli, jako můj šíp a ten se vypaří do hlubin Tartaru.
,,Achjo, museji se nás snažit pořád a všude zabít? Asi bysme měli vystoupit.''
Na tom se shodneme všichni a hned příští zastávku vystupujeme v nám neznámém městě. Máme jen svá zavazadla, zbraně a jeden druhého. A absolutně netušíme, kde jsme. Ale nevdzáváme se naděje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama