6 - Nico

23. dubna 2017 v 17:57 | Soloween |  Povídky Percy Jackson (vícedílné)
Po rozhovoru se Selene se mi ulevilo. Když už jsme si oba popřáli dobrou noc a já slyšel její pravidelné oddechování, pomalu jsem začal taky usínat. Ale ze spánku mě vytrhla Hazel, která zrovna přišla. Pak se mi konečně podařilo usnout. A jako obvykle sny nebyly to, co bych si zrovna představoval.
Wll mě vytahuje z vozu, chvíli poté, co jsme přistáli na zemi. Omdlívám, zrovna jsem cestoval stíny. K Táboru polokrevných se blíží obří Neronův kolos a všichni okolo s ním bojují. Sleduju vše jako třetí osoba. Vůbec to nechápu, z toho boje si moc nepamatuji, jen útržky. Hlavně proto, že jsem po cestování stíny omdlel. Will ostatním oznámí, že mi jde dát limču a táhne mě pryč. Všude okolo zuří bitva.
,,Wille! Potřebujeme tu lučištníka! A ošetření!'' ,zavolá jedna z tábornic od Déméter naším směrem. Moje tehdejší já je už v bezvědomí. Will se podívá na mě a zakleje. Neví co dřív. V tu chvíli okolo něj proběhne Selene. Nemůžu tomu uvěřit, její mladší verze. Vlasy má kratší, spletené do copu a zuřivě po kolosu pálí jeden výbušný šíp za druhým. Vzpomenu si matně na to, že vždycky, když jsem šel okolo Héfaistova srubu a ona tam zrovna byla, tak se dohodovali o tom, jak zlepšit efektivitu těchto šípů. Ale na kolos nemají pramalý účinek. Všimne si toho i Will.
,,Selene! Pomoz mi prosím!'' Zanechá střílení a běží za námi.
,,Co se stalo?''
,,Cestoval stíny. Odnes ho k nám do srubu a dej mu něco sladkého. Do hodiny by se měl probrat. Bude možná trochu blouznit. A obvaž mu prosím ty rány na rukou!''
Pak Will odběhne pomáhat jinam. Selene mě převezme a dotáhne do srubu. Vůbec si nepamatuji, že by se to stalo, myslel jsem si, že tam byl celou dobu se mnou Will. Pak to pochopím.
Zatímco mě Selene uloží na postel a obváže mi rány, vejdu do srubu a prohlížím si mě neznámou scénu. Nechápu, kdo a proč mi ukazuje tuhle vzpomínku, ale asi bude falešná. To se přece nemohlo stát takhle. Když se mi Selene snaží vpravit do úst limonádu, zamumlám z mdlob Willovo jméno. Pak, když se jí to podaří, přikryje mě a chystá se vrátit do boje. Já ji ale chytím za ruku a vykřiknu.
,,Wille...zůstań se mnou..'' Selene si tedy váhavě přisedne a čeká, jestli budu ještě něco potřebovat. Je očividně z nastalé situace rozpačitá. Pak udělám něco, co si pamatuji naprosto jinak. Přitáhnu si jí blíž a políbím ji. U toho pořád opakuji Willovo jméno. Co? já ale myslel, že líbám Willa... Nejdřív se zdá vyjevená, ale pak se polibku podvolí. Sen se začne rozplývat....
Probudím se v táboře Jupiter. Vedle mě leží na dalších postelích Hazel a Selene. Obě spí. Selene se trošku vrtí na posteli a ze spánku mumlá něco, čemu nerozumím. Sakra, tak jak to teda tehdá bylo?
Po půl hodině zírání do tmy se rozhodnu, že to byl jen sen, ačkoliv hodně přesvědčivý. Líbal jsem přece tehdy Willa a Will by se ode mě neoddělil... S myšlenkou na Willa usínám, ale poslední, co před usnutím vidím je přeci jen trochu víc holka a zrzavější.

Druhý den ráno přišly Lovkyně. Dorazily během noci. Pozdravím se s Thalií a i navzdory tomu, že ostatní Lovkyně se na mojí přítomnost tváří poněkud kysele se dáme do probírání Artemidina zmizení. Naposledy ji prý viděly v Tennessee, kde lovily drákóna. Seznámily se tam s místím farmářem, takový bodrý chlapík s pár odrostlými dětmi, který dokázal prohlédnout mlhu a docela se divil, co mu to běhá po zahradě. Artemis se ujala toho, že mu všechno vysvětlí. Lovkyně počítaly, že to bude časově náročné, ale když se ani ráno nevrátila, šly pro ní. Tam z farmáře vypadlo, že normálně odešla poté, co mu vše vysvětlila. Ale pak už jí nikdo neviděl. Pak nám Thalie popřeje hodně štěstí s tím, že doufá, že ji najdeme. Původně jí chtěla najít ona s Lovem, ale po vyslyšení věštby usoudila, že není moudré stavět se proti osudu.
Pak si Thalie chce ještě promluvit se Selene, takže si jdu zatím sbalit a počkat na ní. Když dorazí do chaty, vezme si své zavazadlo a řekne mi, že je připravena jít. Seženeme Ethana a míříme do Tennessee, Seleniny alma mother.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste tu?

Ano 93.3% (14)
Ne 6.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama