3 - Selene

1. dubna 2017 v 0:06 | Soloween |  Povídky Percy Jackson (vícedílné)
Od onoho večeru na pláži uplynul týden, během kterého se mi Nico viditelně vyhýbal. Chtěla jsem se mu omluvit za svojí dotěrnost, ale nedal mi nejmenší šanci. Ale zato jsem si všimla, že se baví víc s ostatními táborníky.Dokonce jsem si všimla, že se baví s mým starším bratrem Willem. Tak jsem se ho na to jednou po lukostřelbě zeptala. Will so tomu zasmál.
,,No samozřejmě, proč bych se s Nicem neměl bavit? Bojovali jsme spolu v bitvě proti Gaie. To bylo krátce předtím, než jsi přišla do tábora.''
,,A on se s tebou baví normálně...není takový...zatrpklý a nemluvný?'' Optám se Willa.
,,Nene, Nico je fajn, jen se mu musí přijít na chuť. Zažil si hodně špatného, je z jiné doby a navíc má hodně velkou sílu. A je to pro něj asi těžké. Ale když ho poznáš a něco spolu zažijete, tak je to přesně ten typ člověka, kterého bys v boji chtěla mít po boku. Náš vztah byl dobrý...ale nebyli jsme si souzeni. Později mi došlo, že jsem se jen hledal, na kluky jsem doopravdy nebyl. Spíš takový bi...nejistý.''
,,Aha, tak jo. Děkuju Wille.''
,,Není za co Selene. Rozhodně dej Nicovi šanci a uvidíš sama.''
Já bych se s ním ráda bavila, ale to by musel chtít i pan di Angelo! Ale náhoda chtěla, abychom se brzo museli bavit víc a zařídila to po svém. A to s tím, že je Nico na kluky...bezva no, a já mu tam celou dobu mlela o holce. To jsem ale pako!

O dva týdny déle, když všichni snídáme přiběhne do jídelny jede z bratrů Stollových s vyvalenýma očima a křičí.
,,Věštba! Orákulum proneslo věštbu!'' Všichni okamžitě upustíme od snídaně a chceme znát podrobnosti. Když se uklidní, tak nám přeříká stručně věštbu.
Výprava započne jinak, než dříve
Nyní stačí dva ne tři
Syn smrti a dcera slunce
Ta, jenž nosí oheň ve vlasech
Najdou zapovězné dítě
Co pak ale s ním bude?
Nikdo jsme té věštbě moc neporozuměli, kromě toho, že v ní figuroval Nico a nějaké dítě. Chvíli mi trvá, než mi dojde, že na výpravu pújde i někdo z mých sourozenců. Probere mě až Willova ruka na mém rameni.
,,Selene....jsi v pořádku?''
,,A-ano...ale Wille, kdo půjde? Erica nebo Kaithlyn?'' Snažím se rychle si vybavit všechny sestry, které mám.
,,Ne Selene. Erica má vlasy hnědě a Kaithlyn je černovláska. Obávám se, že věštba mluví o tobě.'' Všechno se se mnou zhoupne. Já a figurovat ve věštbě? No to snad...já?! Celému tomu nemůžu uvěřit, ale naštěstí se organizování situace ujme Cheirón, který s tím má už zkušenosti. Odvede si Nica i mě stranou a celou věc s námi probírá. Že vůbec netuší, o jaké dítě by mohlo jít, ale že nás dva samotné jít nenechá a přidělí nám satyra ochránce. Pak nás pošle si sbalit s tím, že se sejdeme u Thaliiny borovice.

Ve srubu už na mě čekají sourozenci, kteří mi zabalili bahot. Je v něm všechno - nektar, ambrózie, spacák, náhradní oblečení a nějaké drachmy a dollary. Poděkuji jim a rozloučíme se. Will mě obejme a klade mi na srdce, ať si jeho oblíbená malá sestřička dáva pozor a vrátí se celá. Tomu se musím pousmát.
U borovice už čeká Nico a mladý satyr jménem Ethan. Pozdravím je, Ethan mi nadšeně potřese rukou a Nico jen pokývne hlavou. Pak vyrazíme.
,,Ehm...věštba sice říkala, že máme jít zrovna my, ale neříkala kam, tak bych se ráda zeptala, jaký je plán?''
Odpovědi se mi dostane od Nica.
,,Nedávno zmizela Artemis. Ani její Lovkyně neví, kde je. Takže naše první cesta povede do druhého tábora, kde se setkáme s Lovkyněmi a zeptáme se jich, co ví.''
Aha....tak tohle jsem neviděla.
,,Promiň, nedošlo mi hned...no, víš, je to sestra tvýho táty...''
,,To je v pořádku. Ani jsem tátu nikdy neviděla. Natož tetu.'' Teda, to je ale divný to takhle říct. A co teprve dědu Dia!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama