Sh.& Sh. 2 - Lesní příhoda

30. října 2016 v 20:10 | Soloween |  Povídky Naruto(vícedílné)
Ráno jdu hned po snídani do rodinného sídla klanu Hyuuga za Hinatou na návštěvu. Tam mi ale Hiashi řekl, že trénuje někde venku. Poděkovala jsem mu a šla jí hledat na její oblíbené místo - paseka v lese. Když jsem došla až na místo určené, Hinata zrovna vytrvale tloukla rukama do stromu a trénovala si Juuken. Oslovila jsem jí, abych jí dala najevo, že jsem tam také. Ne že by to nevěděla, ale slušnost je slušnost.
,,Jé, ahoj Shin-chan! Jak se máš?'' Zavolá na mě kamarádsky.
,,Ahoj Hinato. Celkem dobře a ty?'' Zeptám se jí s úsměvem a jdu si sednout do trávy k ní. Jako bych zrovna vyhlásila pauzu, tak i Hinata si přisedne.
,,Taky docela fajn.... copak se děje, že jsi přišla?'' Někdy mám pocit, že uživatelé Byakuganu vidí člověku až úplně dovnitř. Pomalu rozevžu dlaň a rozžehnu na ní plamen. Chvíli s si s ním pohrávám, až mi hoří ruka od zápěstí až ke konečkům prstů. Potom sevřu dlań a oheň uhasím.
,,Chtěla jsem se..ehm...na něco zeptat...'' Zakoktám se trošku a mírně zčervenám.
,,Jedná se o Shina?'' Zeptá se tušící Hinata s úsměvem. Rychle se ohlédnu, není-li v dosahu. Ona se jen pousměje.
,,Neboj, kdyby byl poblíž, věděla bych to.'' Prstem si poklepe vedle oka. Úlevně si oddychnu a dodám si odvahu.
,,Vlastně máš pravdu. Zajímalo by mě, jak bych mohla zjistit, jestli jsem mu lhostejná nebo ne... v něm je tak těžké se vyznat. Neviděla jsem ho nikdy dát najevo sebemenší emoce.'' Povím jí všechno, co se mi honí hlavou. Hinata se pousměje.
,,Víš, jednou mi Naruto, když se trošku tajně přiopil vyprávěl o jedné misi, kdy šli jen oni dva se Shinem na pohřeb a nesměli se za žádnou cenu zasmát. Prý Shino dostal drogu smíchu a nemohl se přestat smát.'' Líčí mi pobaveně Hinata.
,,Ale to bylo pod vlivem drogy. Já mu nechci nic tajně dávat...'' Hned se ohradím.
,,Nene, takhle jsem to nemyslela. Abych to uvedla přesněji, tak Naruto říkal, že když už Shino nebyl otráven, tak pomocí henge předstíral, že je někdo jiný a říkal prý vtipy. A že byly opravdu vtipné. Sám Shino mu prý pohrozil, že když někomu řekne, že kdy projevil city, tak se Narutovi něco stane. Takže i on určitě něco cítí.'' Dovypráví mi onu událost.
,,Aha..já si nemyslela, že by byl bezcitný, ale pokud víme tohle, jak tedy z něj dostat nějakou reakci?'' Zeptám se jí.
,,No, můžeš se ho narovinu zeptat...'' Navrhne mi Hinata.
,Nenenenene! To nepůjde... musí to jít i nějak oklikou..co Kiba, nejsou dobří přátelé? Že by se tobě a Kibovi třeba svěřoval..'' Nadhodím.
,,Ani moc ne...spíše nám odpovídá, když se ho na něco zeptáme, tak nám odpoví, ale na nic osobního jsem se ho neptala.'' Potom zaslechneme zvuk blížící se chůze. Hinata aktivuje Byakugan a podívá se tím směrem.
,,Jde sem Shino i s Kibou. Schovej se do křoví, já se zkusím zeptat.'' Oznámí mi a pak se o překot snažím co nejrychleji zapadnout do křoví. Stihnu to jen tak tak, když na mýtinu naklušou Kiba s Akamarem a Shinem v závěsu. Až teď si uvědomím jeden menší problém. Kiba i Akamaru mohou učinit všemu velmi rychlý konec. Naštěstí Hinata už tuhle možnost předpokládala. Nenápadně kývne na Kibu a potom mým směrem a nakonec zavrtí hlavou. Kiba pochopí, že má o mé přítomnosti mlčet a jen přikývne. Uf! To bylo fakt těsný! Kdybych byla alespoň z poloviny tak drzá, jako moje nejlepší kamarádka Shikara (a také tak krásná), už bych třeba dávno se Shinem byla. Zachvěju se, ačkoliv mi nikdy není zima. Kdo by ale chtěl zrůdu..?
Chvíli trénují a potom sedí a povídají si. Tedy spíše Hinata s Kibou Shino jen tak sedí a mlčí. Upřeně na něj hledím. Zajímalo by mě, co skrývá pod těmi brýlemi. A taky bundou...dřív kapucu nenosíval. Dnes už pomalu ani jeden neví, jak ve skutečnosti vypadá. Odtáhnu si pramen svých zrzavých vlasů z obličeje.
,,No, myslím, že si potřebuju odskočit. Počkejte tu na mě prosím.'' Oznámí Kiba a štráduje si to k mému křoví. To snad ne, on mě chce pochcat?! Naštěstí pro mě se mu vůbec nechtělo, spíš se mě chtěl na něco zeptat. Popošel ještě kousek z doslechu a pak si ke mně přiklekl.
,,Čau Shin, chytáš blechy nebo tu jen šmíruješ?'' Zeptá se mě rozverně. Mám chuť plácnout imaginární blechu na jeho nose. Jenže mu můžu být vděčná, že mlčí o mé přítomnosi, ačkoliv mi nic není dlužný, proto se rozhodnu mu ve zkratce vylíčit rozhovor s Hinatou pod příslibem, že bude mlčet. Při historce o Shinovi a Narutovi sotva udrží smích. Nicméně mi slíbí mlčenlivost a pak se vrací ke svým druhům. Dokonce je to takový grant, že se zeptá Hinaty, jestli nepotřebuje dál trénovat osamotě. Ta mu přitaká a on se Shinem po nějakých osmi minutách paseku opouští. Když odejdou, vylezu z křoví a jdu za Hinatou.
,,Co ti tam Kiba říkal?'' Zeptá se mě Hinata. Přeříkám jí rychle náš rozhovor s Kibou se optám se pro změnu na její a Shinův. Prý to celé probíhalo asi nějak takhle.
,,Eee...Shino-kun?''
,,Ano, Hinato?''
,,Neslyšel si v poslední době něco o Shin-chan?''
,,K mé smůle ne. Proč? Něco se stalo?''
,,Ne to ne já jen..plno lidí říká plno věcí...zajímalo mě, čemu věříš ty.'' (Bože větší hloupost sem z pusy vypustit nemohla!)
,,Lidi jsou hloupé pomlouvačné ovce. Nevěřím ničemu co říkají, pokud si to neověřím.''
,,Aha...a tvůj osobní názor na ní je tedy jaký?''
,,Nejste nahádou kamarádky?''
,,Ano, ano, však já to nemyslela zle...jen jsem byla zvědavá...'' (v tu chvíli se Kiba vrací zpět)
Poděkuji Hinatě za vše, i když se mi stále omlouvá, že nic nezjistila. Ale už tak pro mě udělala až až. Rozloučím se s ní a jdu zpátky do vesnice. Před Ichiraku Ramen potkám Kibu, jak tam stojí opřený o zeď a na někoho nejspíš čeká. Když mě zahlédne, odpíchne se od zdi a jde ke mně.
,,Shin, tak co zjistila Hinata to, co si chtěla vědět?'' Zeptá se mě.
,,Ne...ale jak to můžeš vědět? Tuhle část jsem vynechala..''
,,Slyšel jsem Hinatiny pokusy, jak se snažila se Shina něco vytáhnout. Ale takhle to s ním nejde. Pokud mu neřekneš narovinu, co chceš, tak nic nezjistíš. Ale dneska večer po setmění máme se Shinem trénink u vodopádů, tak jestli chceš, přijď. Jemu řeknu, že jsem tě přizval a možná zjistím něco víc, než ona.'' Úplně mě tímhle sdělením ohromí.
,,A-ha...tak děkuju...a proč mi tolik pomáháš Kibo?'' Zeptám se ho úplně vykolejená.
,,Protože už bych ho taky konečně viděl rád projevit nějaké emoce a aby byl s někým šťastnej..''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Oblíbdné roční období?

Jaro 31.3% (10)
Léto 31.3% (10)
Podzim 18.8% (6)
Zima 18.8% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama