Další boje (KankuShika 3)

23. srpna 2016 v 17:20 | Soloween |  Povídky Naruto(vícedílné)
Stojím doma u okna a koukám z něj ven. Je noc, všichni ve vesnici už spí. No všichni možná ne, pokud jsou shinobi, kteří steně jako já postoupili dál do dalších bojů nervózní před zítřejšími boji. Přesně jak jsem nechtěla, postavili proti mně Shin. Obě dvě jsem z toho rozčarované, ale rozhodně to nijak neovlivní naše přátelství. Dneska odpoledne jsem jí řekla, že se nemusí nijak ovládat a držet zpátky jen proto, že jsme nejlepší kamarádky. Myslím, že se jí dost ulevilo, protože síla, kterou ovládá se drží špatně na uzdě. Nicméně více než toho, že mě Shin porazí se bojím, že by stála proti Gaarovi. Když jsem viděla, co udělal Leeovi, tak mi běhal mráz po zádech. Taky jsem pochopila, že celý ten tým písečných ninjů jsou sourozenci. Ne kvůli inteligenci, ale protože mi to Izumo-sensei řekl.
,,Oh, ty taky nespíš?'' Zazní mi od dvěří Shikamarův hlas. Podívam se na bratra, který se mi okamžitě uvelebí na posteli.
,,Ne, nemůžu usnout. Taky kdo by mohl, když ví, že zítra bojuje proti jedný z nejsilnější kunoichi celý vesnice.'' Svěřím mu, co mě trápí a dosednu na postel. Shikamaru se na mě jen podívá svým typickým otráveným pohledem, ale svojí hlášku si odpustí.
,,Hele já zase bojuju proti tý z písečný, který naprosto rozmetala TenTen. A TenTen je z tvých řad. O rok víc praktických zkušeností. Chápeš?'' Snaží se mě povzbudit.
,,No, asi máš pravdu, že jsou mnohem horší protivníci. Shin-chan mě stejně bude šetřit, i když jsem jí řekla, at´ to nedělá, ale ten Gaara...'' Při vzpomínce na něj se zachvěju. Shikamaru se na mě podívá s podobným výrazem v očích, když padne Gaarovo jméno. Pak mi řekne jednu příhodu, která se stala v nemocnici, když s Narutem byli u Leea. Myslím, že v tu chvíli mi Gaara připadal ještě děsivější. Ještě nějakou dobu jsme si s bratrem povídali, než šel spát a nechal mě osamotě. Přemýšlela jsem nad tím, co mi řekl o Gaarovi a napadlo mě, že mu třeba jen chybí s někým si promluvit. Ale pak mi dojde že má ne jednoho, ale dva sourozence, takže v tom taky problém asi nebude. Musí to být asi těžké, žít s někým kdo tě děsí. Nevím proč, ale před očima se mi v mysli mihl Kankurův obrázek, jak okamžitě zkrotnul, když Gaara zavelel. Bylo mi ho líto. Když se nad tím tak ted´zamýšlím, tak ten jeho výlev i chápu. A to bylo první večer, kdy moje poslední myšlenka patřila Kankurovi.
Druhý den v aréně došlo jen k několika málo komplikacím. Jednou z nich byl Narutův pozdní příchod. Tou druhou to, že Sasuke Uchiha nebyl nikde k nalezení. Jak typické, král dramatu, pomyslím si ironicky, zatímco jdu se Shin po boku na tribunu. Ta se dívá smutným a zároveň obdivným pohledem k Shinovi.
,,Hej.'' Drcnul do ní. Podívá se na mě, jako bych ji zrovna vytrhla z nějaké pěkně představy. Radši ani nechci vědět, jaké.
,,Tak di a promluv si s nim. Po bojích ho třeba někam pozvi.'' Řeknu jí, jako už tisíckrát před tím. Ona se jenom lehce zrůžoví a zamumlá něco v tom stylu, že pro něj není dost dobrá. Achjo, s takovouhle ho nikdy nesbalí. Dojdeme na balkon a pak už se obě naplno věnujeme sledování zápasů. Koneckonců, vždy jeden který zvítězí může být naším dalším protivníkem. Vše značně komplikuje nepřítomnost Uchihy Sasukeho, že se některé zápasy musí posouvat. Například ten mého bratra, kdy je vhozen Narutem do arény. Celou dobu se modlím, aby to Shikamaru vyhrál a pokaždé zatínám nehty do dlaní, když Temari mávne svým obřím vějířem. Notak bráško, ty na to máš.
,,Je dobrá, co? Myslím, že tvůj bratr nemá proti mojí sestře nejmenší šanci.'' Oznámí mi Kankuro, který si všiml mojí nervozity a přistoupil k nám blíž. Věnuju mu odměřený pohled.
,,Můj bratr umí víc, než se zdá. Jestli chceš vidět jeho triumf, tak nespouštěj oči ze souboje.'' A otočím se zpět k centru dění. V duchu doufám, že sem měla pravdu a Shikamaru opravdu vyhraje. Zápas se zdá být vyrovnaný. Shikamaru vymýšlí taktiku, Temari uhýbá stínu. Zdá se to být nekonečné. Když to pak vypadá, že ona vymyslela nějakou taktiku s tím, jak ho porazit, tak se zasekne v půli pohybu. Všimnu si díry za ní. Aha! Chytrej bráška. Podívám se na Kankura, který zmateně hledí na svou sestru, jenže opakuje v aréně pohyby mého bratra.
,,Vidíš? Říkala jsem přece, že Shikamaru je geniální.'' Jenže v příštích sekundách mě bratr opravdu nasere, protože oznámí, že se vzdává. V tu chvíli mám pocit, že sním zábradlí.
,,No, určitě je geniální. Geniální blb. Tak snad příští rok.'' Neodpustí si Kankuro rýpnutí. Mám sto chutí hodit po něm pohled á la Sakura, ale spokojím se s lisováním zábradlí. Jako dalšího vyvolají Aburame Shina a jeho. Jenže Kankuro nezklame ani tentokrát. Zcela z nepochopitelných důvodů oznámí, že se vzdává. Tak počkat, co to má bejt? Tady něco smrdí. Zrovna to chci říct Shin, když v tom se objeví hvězda situace Sasuke Uchiha a boje pokračují. Tentokrát on versus Gaara. Všichni upřeli svou pozornost na zápas. Podívala jsem se po očku na Shina. Taky něco tušil. Vždyť proč by do mě rýpal a pár vteřin po tom vzdal svůj zápas bez toho, aniž by sešel do arény? Snažím se vymyslet, co se tu děje, když v tom mi přilétne odpověď sama z nebe. Všude se začne snášet uspívací genjutsu. Se Shin obě dvě hned zareagujeme.
,,Kai!'' Ozve se vedle mě. Když se podívám na druhou stranu, neuvidím ani Kankura, ale ani Temari. Jen Shina. Ten nám pokyne, abychom se spolu s ním schovaly za roh.
,,Ksakru co to je?'' Zeptám se ho, protože Shin je momentálně blažená jeho přítomností a nevydá ze sebe ani hlásku. Shinův výraz je jako vždy nečitelný.
,,Myslím, že vzpoura od skryté písečné. Nasadil jsem Sasukemu broučí samičku, takže ho můžme sledovat. Běžel za Gaarou a těma dvěma dalšíma.'' Oznámí nám a tázavě se na nás zadívá, jestli jdeme s ním. Kývnu na souhlas a už běžíme směrem do lesa, kam nás Shino vede. To se nám to ten den zase jednou vydařil!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama